‘Fjalë të çmuara’/Nuk duhet të mbushim gjuhën tonë engjullore me gjemba e me ferra se nuk i qërojmë dot më vonë

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të përcjellë mesazhin e tij në rubrikën ‘Fjalë të çmuara’, nëpërmjet një shprehje të shkrimtarit Hafiz Ali Korça.

“Nuk duhet të mbushim gjuhën tonë engjullore me gjemba e me ferra se nuk i qërojmë dot më vonë”, shprehet Rama duke cituar shkrimtarin dhe atdhetarin e shquar Hafiz Ali Korça.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.