SHBA – Pelosi rizgjidhet nga demokratët për kryesimin e Dhomës së Përfaqësuesve

UASHINGTON, 18 nëntor /ATSH-AFP/ – Deputetët demokratët e zgjedhën sërish Nancy Pelosi-n si kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve, ku ata do të kenë një shumicë të ngushtë me fillimin e mandatit të Joe Biden.

“Urime, Nancy Pelosi, sërish e zgjedhur nga Demokratët e Dhomës për të qenë udhëheqësja dhe kandidatja jonë e guximshëm për postin e Kryetares së Dhomës së Kongresit të 117-të!”, shkroi në Twitter grupi parlamentar demokrat, përgjegjës për këtë emërim.

Gjatë votimit, pati zëra për më shumë rinovim, megjithatë Pelosi do të jetë ajo që do të betohet në janar, pas një votimi zyrtar të deputetëve, në seancën e re parlamentare. / /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.