AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/11/2020

TBILISSI (Gjeorgji) – Turne i sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në Europë dhe në Lindjen e Mesme.

BRUKSEL (Belgjikë) – Rifillimi i diskutimeve mes Londrës dhe BE-së për marrëdhënien post-Brexit.

BRUKSEL (Belgjikë) – Komisioni prezanton rekomandimet ekonomike vjetore për zonën euro dhe projektbuxhetet e shteteve anëtare.

LONDËR (Britani e Madhe) – Boris Johnson në seancën e përjavshme të pyetjeve për kryeministrin në Parlament.

REPUBLIKA ÇEKE – Rihapja e shkollave fillore për nxënësit e klasës së parë dhe të dytë.

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi e ambasadës amerikane për fillimin e një veprimi mbështetës social dhe shëndetësor.

VARSHAVË (Poloni) – Manifestim i grave për të drejtën e abortit.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë virtuale shtypi e Organizatës panamerikane të Shëndetësisë për COVID-19.

TEL-AVIV (Izrael) – Vizitë e ministrit të Punëve të Jashtme të Bahreinit, Abdellatif al-Zayani.

TEHERAN (Iran) – Takim i përjavshëm i kabinetit ministror./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.