BRUKSEL – Von der Leyen: 6,5 miliardë euro shtesë në ndihmë të Italisë

BRUKSEL, 17 nëntor /ATSH-ANSA/ – Italia do të marrë sot 6,5 miliardë euro shtesë në formën e kredive nga programi “European Sure” për të financuar fondin kombetar te tepricave gjatë pandemisë, njoftoi presidentja e Komisioni Europian, Ursula vob Der Leyen.

“Të tjera fonde do të mbërrijnë së shpejti. Europa është me ju”, nënvizoi Von der Leyen.

Në fund të tetorit, Italia mori këstin e parë të kredisë nga programi European Sure, prej 10 miliardë euro./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.