Parashikimi i motit, e shtunë 31 tetor 2020

TIRANË, 31 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje  – Veriperëndim  1-8m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore do të fitoje shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/20 Diell re
Kukës 7/20 Diell re
Lezhë 10/21 diell
Dibër 5/17 Diell re
Durrës 8/23 diell
Tiranë 11/22 diell
Elbasan 10/22 diell
Berat 9/23 Re diell
Vlorë 10/22 diell
Korcë 4/16 Diell re
Gjirokastër 7/23 Re diell
Sarandë 10/23 diell

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.