AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/10/2020

BOTË – Myslimanët festojnë ditëlindjen e profetit Mohammed.

MELBURN (Australi) – Hiqet kufizimi.

MALE (Maldive) – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

XHAKARTA (Indonezi) – Vizitë e sekretarit amerikane të Shtetit, Mike Pompeo.

SEUL (Kore e JUgut) – Samsung Electronics : rezultatet për tremujorin e tretë.

LONDËR (Britani e Madhe) – Disktutime për një marrëveshje tregtare post-Brexit me BE-në.

PARIS (Francë) – Masat anti-COVID. Macron mban një fjalim televiziv.

PARIS (Francë) – Këshilli i Mbrojtjes kushtuar epidemisë së COVID-19.

PORTUGAL – Mbajtja e maskës në rrugë bëhet e detyrueshme.

LISBONË (Portugal) – Projektbuxheti 2021 çohet për votim në Parlament.

OSLO (Norvegji) – Ministrja e Punëve të Jashtme takohet me shefen e opozitës bjelloruse. Tikhanovskaïa.

PRAGË (Republika Çeke) – Manifestim kundër masave kufizuese të vendosura nga qeveria.

BERLIN (Gjermai) – Angela Merkel takohet me drejtuesit e 16 landeve gjermane mi pandeminë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë shtypi e presidentes së Komisionit Europian, Von der Leyen mbi COVID-19.

BERNE (Zvicër) – Njoftim i pritur nga qeveria federale e masave të reja antiCOVID-19.

WILMINGTON (SHBA) – Biden flet për planet e luftës kundër COVID-19.

PHOENIX (SHBA) – Kamala Harris në fushatë në Arizona./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.