Rindërtimi në Kavajë/ Kryefamiljari Rrahman Bodlli inspekton punimet e banesës së tij të re

TIRANË, 11 shtator/ Kryetari i bashkisë së Kavajës, Redjan Krali së bashku me kryefamiljarin e familjes Bodlli inspektuan punimet për ndërtimin e shtëpisë së re e cila u dëmtua prej tërmetit të 26 nëntorit.

Krali theksoi se më herët kësaj familjeje iu premtua që banesa do t’i ndërtohej nga e para, për shkak të dëmtimeve të rënda prej tërmetit. Krali ka njoftuar se ekipet e punonjësve janë në çdo kantier ku po marrin jetë banesat e rindërtuara, punime të cilat po vijojnë me ritme të shpejta duke ruajtur standardet më të mira.

“Rrahmanin e ftuam të ishte krah nesh, në inspektimin e punimeve për ndërtimin e shtëpisë së tij të re”, u shpreh Krali.

Nata tragjike e 26 nëntorit e la familjen Bodlli me 6 anëtarë, pa një strehë mbi kokë.

“Emocioni dhe gëzimi i sinqertë i Rrahmanit, është ai që duam të shikojmë në sytë e çdo familje që ngeli pa shtëpi nga tërmetet e vitit të kaluar

Ndaj dhe ekipet në çdo kantier ku po marrin jetë banesat e rindërtuara janë porositur që të punojmë me ritme të shpejta dhe duke ruajtur standardet më të mira”, u shpreh kryetari i bashkisë së Kavajës. z.tosku./j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.