Parashikimi i motit, e shtunë 5 shtator 2020

TIRANE, 5 shtator /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

Era do të fryjë nga Veriperëndim-Verilindje 1-10 m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave lugionore do të fitojë shpejtësi deri në 20 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 16/32 Diell
Kukës 13/29 Diell re
Lezhë 18/31 Diell
Dibër 12/26 Diell re
Durrës 17/31 Diell
Tiranë 18/32 Diell
Elbasan 15/33 Diell
Berat 13/32 Diell
Vlorë 18/32 Diell
Korçë 13/27 Diell re
Gjirokastër 15/33 Diell
Sarandë 15/32 Diell

/e.m/

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.