AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/9/2020

TOKIO (Japoni) – Tajfuni ”Haishen” i afrohet Japonisë dhe Koresë së Jugut.

PARIS (Francë) – Proces gjyqësor për atentatet e janarit 2015 në Charlie Hebdo, Montrouge dhe në Hyper Cacher.

ROMË (Itali) – Manifestim kundër masave antiCOVID-19 me thirrje të lëvizjes së ekstremit të djathtë.

BERLIN (Gjermani) – Pesë vjetori i hapjes së kufijve gjermanë për dhjetëra mijëra migrantë të ardhur nga Hungaria nëpërmjet Austrisë.

CERNOBBIO (Itali) – Forum ekonomik “The European House” – Ambrosetti.

STRASBURG (Francë) – Edicioni i 88-të i Panairit Europian të Strasburgut.

UASHINGTON (SHBA) – Bisedime të qeverive të Kosovës dhe Serbisë me presidentin Trump në Shtëpinë e Bardhë.

SHBA – Dalja e filmit “Mulan” në platformën Disney.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Samit botëror virtual i aktiviteteve industriale.

TEHERAN (Iran) – Rihapja e shkollave.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e ministrit zviceran të Punëve të Jashtme, Ignazio Cassis. / /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.