Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, 44 fluturime të konfirmuara për të premten

TIRANË, 27 gusht /ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka konfirmuar 44 fluturime për datën 28 gusht 2020 ⠀⠀

Fluturimet e konfirmuara për ditën e premte janë:

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Free Bird Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Wizz Air – Tiranë – Venecia dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Hamburg dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Edelweiss – Tiranë – Zyrih dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bari dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

AMC – Katowice – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim

Albawings – Tiranë – Rimini dhe kthim

British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Prage dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim

Ukraine Airlines – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim

Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim

Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

Jonika – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Smartwings – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

EasyJet – Tiranë – Milano dhekthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Budapest dhe kthim

Aeroporti kërkon nga pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta.  /j.p/⠀

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.