Basha: PD në qendër të vëmendjes ka rimëkëmbjen e ekonomisë

TIRANË, 6 qershor /ATSH – I. Vata/- “PD ka në qendër të vëmendjes rimëkëmbjen e ekonomisë”, tha sot kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë takimit me bizneset dhe qytetarët në Njësinë Administrative Nr.9 Tiranë.

Në bashkëbisedim me qytetarët, Basha shprehet se xhiro e biznesit ka rënë në 1/3.

Ai shton se “PD kur të të vijë në pushte do zbatojë ligjin, nuk do ua japë paratë 5 oligarkëve, por qytetarëve dhe biznesit.

“Ky dyqan është një nga pikat më të frekuentuar të qytetit dhe xhiro ka rënë me 1/3. Ndërkohë nuk arrin të paguajë as qiranë dhe qiradhënësi nuk merr qiranë. Dhe lajmi i keq që kam marrë sot është se numri i dyqaneve që mbyllet është 60 biznese në ditë. Kjo është drama e madhe që Rama i ka shkaktuar vendit. Ky është fronti i vërtetë i shqiptarëve, gjithçka tjetër është për t’u tërhequr vëmendje”, tha ai.

Basha thekson se “ne si opozitë dhe PD në qendër të vëmendjes kemi ekonominë e saj, punësimin dhe luftën kundër varfërisë. Zgjidhjet nuk janë të lehta, por të mundura. Hapi i parë është që lekët që sot u shkon oligarkëve sot apo përdor për carter do ua japim familjeve dhe bizneseve”.

“Ka vetëm një rrugë dalje, të bashkohemi të gjithë dhe të ia kthejmë qeverisjen e marrë peng shqiptarëve dhe të ndërtojmë së bashku një ekonomi të fortë”, tha ai. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.