AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/5/2020

BOTA – Dita Botërore e Sklerozës Multiple.

LONDËR – Përditësim për koronavirusin nga Downing Street.

KIEV (Ukrainë) – Rihapja e qendrave tregtare dhe hoteleve.

VARSHAVE – Maska për fytyrën nuk është më e nevojshme në publik.

PIZA (Itali) – Rihapja e Kullës së Pizës.

SHBA – Përpjekje e re për të lëshuar raketën ”SpaceX” për një fluturim të drejtuar drejt ISS.

TEHERAN (Iran) – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për Covid-19.

BERLIN (Gjermani) – Futboll: rifillimi i kampionatit të Kategorisë së Tretë.

LOS ANXHELES (SHBA) – Rifillimi i ndeshjeve të boksit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.