KORE E JUGUT – Ulje e numrit të rasteve me COVID-19

SEUL, 17 maj /ATSH-DPA/ – Pas rritjes së numrit të të infektuarve në një klub nate në Seul në fillim të këtij muaji, autoritetet shëndetësore njoftuan me optimizëm se situata është nën kontroll.

Ministri i Shëndetësisë, Park Neung Hoo deklaroi se shkalla e infeksioneve është stabilizuar në një nivel më të ulët.

“Nëse ky trend vazhdon, atëherë pasojat e grupit të të infektuarve në Itaewon janë nën kontroll”, theksoi ajo.

Gjithashtu paralajmëroi se rreziku i transmetimit të virusit qëndron ende, prandaj duhet treguar kujdes. / /sara/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.