FUTBOLL – Setien: Mesi mund të largohet

BARCELONË, 21 prill /ATSH-MIA/- Trajneri i Barcelonës, Kike Setien ka tronditur katalanasit me deklaratën për të ardhmen e Leo Mesit.

Sipas trainerit, fituesi i gjashtëfishtë i “Topit të Artë” me siguri do të largohet nga “Kamp Nou”.

”Barcelona gjithmonë është duke konsideruar në një projekt që do të sjellë sukses”, theksoi Setien duke shtuar se është i sigurt se Mesi do të luajë për katalunasit në sezonin e ardhshëm. Kohët e fundit, spekulimet nuk kanë të ndalur për yllin e Barcës sepse kontrata e tij është deri në vitin 2021.

Mesi prej kohësh ka pasur përplasje në nivelin e lartë, veçanërisht me presidentin Pep Maria Bartomeu, dhe tashmë kjo nuk është sekret.

Në lidhje me stërvitjet e ndaluara për shkak të pandemisë së koronavirusit, Setien tha se gjeniu argjentinas mbante formë të mirë në shtëpi. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.