AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/02/2020

BERLIN – Festivali Ndërkombëtar i Filmit, Berlinale.

BRATISLAVË – Zgjedhje legjislative.

MOSKË – Manifestime kundër reformave të Putinit dhe në kujtim të një kundërshtari të vrarë.

VARSHAVË – Nisja e fushatës elektorale të një kandidati liberal për president.

PERPIGNAN (Francë) – Takim politik i liderit separatist katalanas Puigdemont.

PARIS – Java e modës.

GJENEVË – Sesioni i 43-të i Këshillit të të Drejtave të Njeriut.

PARIS – Leximi nga Monica Bellucci i letrave dhe kujtimeve të divës Maria Callas.

MOSKË – Përurimi i parkut më të madh të argëtimit në Europë.

LUKSEMBURG – Hyrja në fuqi e transportit publik falas, i pari në botë.

CHARLESTON (SHBA) – Parapraket në Karolinën e Jugut.

HARBOR (SHBA) – Trump mban një fjalim në konferencën e CPAC.

HARBOR – Konferenca e Veprimit Politik Konservator (CPAC), mbledhja e konservatorëve amerikanë.

SIRI – Përplasje midis regjimit sirian dhe grupeve të armatosura në Sirinë Veriperëndimore.

DOHA – Nënshkrimi i një marrëveshje SHBA-talebanë për paqen në Afganistan.

RIO DE ZHANEIRO – Karnavalet e Rios./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.