Rama citon fjalët e çmuara të Presidentit amerikan Kennedy: Shumë shpesh i gëzohemi rehatllëkut të dhënies mend, pa u sikletosur të mendojmë

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ “Shumë shpesh i gëzohemi rehatllëkut të dhënies mend, pa u sikletosur të mendojmë”, tha sot Kryeministri Edi Rama, duke zgjedhur të tjera fjalë të çmuara për të përcjellë mesazhin e tij.

Ishin këto fjalë të presidentit amerikan John.F.Kennedy, që Kryeministri Rama përcolli mëngjesin e sotëm përmes rubrikës “Fjalë të Çmuara”.

Duke cituar fjalë të shenjta nga librat e shenjtë, por edhe nga personalitetet botërore, Kryeministri Rama ka përcjellë këto muaj apelin e solidaritetit dhe ndihmës njerëzore ndaj të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.