Parashikimi i motit, 2 shkurt 2020

TIRANE, 2 shkurt/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti gjatë ditës së sotme, do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Në veri të vendit, parashikohen vranësira lokalisht të dendura dhe reshje shiu përgjatë bregdetit.

Në veri e lugina, parashikohet mjegull e mjegullinë.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim 1-8m/sek, e shoqëruar me valëzim të forcës 1 deri 2 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/14 Re diell
Kukës 8/14 Re diell
Lezhë 7/15 Re diell
Dibër 5/12 Re diell
Durrës 8/15 Re diell
Tiranë 10/17 Re diell
Elbasan 7/14 Re diell
Berat 7/16 Re diell
Vlorë 6/17 Re diell
Korcë 3/11 Re diell
Gjirokastër 0/13 Re diell
Sarandë 7/16 Re diell

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.