Parashikimi i motit, e premte 10 janar

TIRANË, 10 janar /ATSH/ Ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik shoqëruar me masa ajrore të ftohta e të qëndrueshme. Për rrjedhojë moti parashikohet i kthjellët. Në orët e mëngjesit e të mbrëmjes do të ketë ngrica. Era do të fryjë me drejtim Verilinhje – Veriperendim e lehtë e mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të forcës 0 deri 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 0/12 Diell
Kukës -3/10 Diell
Lezhë 2/13 Diell
Dibër           -3/8 Diell
Durrës 3/13 Diell
Tiranë 1/15 Diell
Elbasan 1/15 Diell
Berat -1/15 Diell
Vlorë 2/15 Diell
Korcë -5/7 Diell
Gjirokastër -4/13 Diell
Sarandë 4/16 Diell

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.