FOTO/ Parku i Liqenit Artificial të Tiranës, magjia piktoreske në çdo ditë të vitit

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/- Parku i Madh i Liqenit Artificial të Tiranës mbetet një nga destinacionet më të frekuentuar nga qytetarët jo vetëm në fundjavë, por në çdo ditë të vitit.

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka publikuar një set fotografik të shoqëruar me diçiturën “E diela e fundit e vitit, te Parku i Liqenit!”, ku bien në sy peizazhi magjepës i parkut me bimësisë e përngjyrosur me kolorin e stinës së dimrit që ndriçohet nga liqeni.

Jemi në periudhë festash dhe këto janë ditët më të bukura të vitit. Dritat, ngjyrat dhe zbukurimet e festave na mbushin zemrën plot, kudo dhe sa herë i shohim. Por Parku i Liqenit, krahas zbukurimeve në pritje të Vitit të Ri 2020, të ofron edhe magjinë e mrekullueshme piktoreske me peizazhe tejet tërheqëse.

e.xh/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.