Tërmeti, Kurz ngushëllon shqiptarët: Austria është e gatshme t’ju ndihmojë

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Ish-kancelari austriak, Sebastain Kurz, ka shprehur ngushëllimet e tij sa i përket tërmetit katastrofik që goditi Shqipërinë.

“Mendimet dhe lutjet e mia janë me popullin e Shqipërisë, veçanërisht me familjet e viktimave të tërmetit të natës së kaluar. Ne jemi të gatshëm për të ndihmuar, Edi Ramën”, është shprehur Kurz.

/gj.mima/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.