BEOGRAD – Presidenti serb shtrohet në spital për probleme kardiovaskulare

BEOGRAD, 16 nëntor /ATSH-AFP/ – Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç u shtrua në spital për probleme kardiovaskulare, njoftoi sot zyra e tij.

“President, Aleksandar Vucic u dërgua në spitalin ushtarak të Beogradi dje pasdite”, theksoi zyra e tij në një komunikatë të shkurtër, pa dhënë shumë detaje.

Është hera e parë që njoftohet zyrtarisht në lidhje me problemet kardiavaksulare përsa i përket presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, 49 vjeç./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.