Parashikimi i motit, e premte 25 tetor 2019

TIRANE, 25 tetor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta. Në bregdet vranësira deri në mesatare.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente deri në orët e para të ditës kryesisht përgjatë luginave.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-4m/s, në bregdet deri 8m/sek.

Valëzimi në det do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/26 diell
Kukës 9/22 diell
Lezhë 12/25 diell
Dibër 9/21 diell
Durrës 13/26 diell pak re
Tiranë 13/28 diell
Elbasan 12/29 diell pak re
Berat 11/29 diell
Vlorë 13/26 diell re
Korçë 8/23 diell pak re
Gjirokastër 7/28 diell
Sarandë 15/27 diell re

 

/e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.