ROMË – Italia bllokon eksportin e armëve në Turqi

ROMË, 14 tetor /ATSH-ANSA/ – Gjatë orëve të ardhshme, Italia do të bllokojë eksportin e armëve në Turqi dhe gjithçka që ka të bëjë me të ardhmen e kontratave dhe angazhimeve, deklaroi sot ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio në Këshillin Europian.

Kjo deklaratë vjen pas opinioneve të ndryshme në Itali mbi operacionin që ka ndërmarë Turqia mbi popullsinë kurde./  /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.