Lajmi për një tjetër tërmet, fake news kriminal për të përhapur panik

TIRANE, 22 shtator/ATSH/-Kryeministri Edi Rama reagoi lidhur lajmin i cili qarkullon në disa portale dhe rrjete sociale  për një tërmet të fuqishëm në orën 23:30.

Ky është një fake news kriminal për të perhapur panik dhe çdo idiot që shkruan për parashikime termetesh thjesht duhet neveritur”, deklaron kryeministri Rama.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.