AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/09/2019

TOKIO – Konferencë për shtyp e kryeministrit Abe ku do të njoftojë një ripërtëritje të qeverisë.

BARCELONË – Manifestim independentist gjatë ditës kombëtare të Katalonjës, “Diada”.

PRAGË – Forum ekonomik dhe mjedisor vjetor i OSBE-së.

VJENË – Raport vjetor i OPEC.

BERLIN – Merkel i drejtohet dhomës së ulët të Parlamentit për buxhetin.

MOSKË – Sergei Lavrov takohet me homologun e tij moldav, Nicu Popescu.

GJENVË – Komisioni hetimor i OKB-së për Sirinë prezanton para medias raportin e tij të ri.

NJU JORK – Përkujtohet 18-vjetori i atentateve të 11-shtatorit. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.