Veliaj uron Kurban Bajramin: Të bashkohemi më shumë, përçahemi më pak

TIRANE, 11 gusht/ATSH/- Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, uroi sot besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Kryebashkiaku Veliaj apelon për më shumë bashkim, dashuri e punë të mira dhe sa më pak urrejtje e përçarje.

“Gëzuar Bajramin! Të duhemi më shumë, urrehemi më pak! Të punojmë më shumë, të flasim më pak! Të bashkohemi më shumë, përçahemi më pak! Kjo është fryma! Le të përkushtohemi të gjithë! Gëzuar!”, shprehet Veliaj.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.