Erion Isai bën betimin si kryebashkiak i Kolonjës, konstituohet këshilli bashkiak

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Kolonjës, Erion Isai, nis sot zyrtarisht mandatin e tij të parë në krye të kësaj bashkie.

Ditën e sotme u bë konstituimi i këshillit bashkiak të Kolonjës dhe betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Erion Isai.

E pranishme në konstituimin e këshillit bashkiak ishte edhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëkohësisht zëdhënëse Qeverisë, Elisa Spiropali.

“Nën hijen e fotove të hijshme dhe të shkuara të Dhimitër Vangjelit, bëmë konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak të Kolonjës për të ardhmen po aq të hijshme. Forca Erion, Kolonja e meriton”, tha Spiropali./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.