Parashikimi i motit, e enjte, 25 korrik 2019

TIRANE, 25 korrik /ATSH/ -Dita sot do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të nxehta.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se mot me kthjellime dhe zhvillim vranësirash do të ketë në mesditë dhe më të përqëndruara në Jug të vendit.

Era do të fryjë e lehtë e mesatare me drejtim Veriperëndim-Juglindje 1-10m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/35 Diell
Kukës 19/31 Diell re
Lezhë 25/34 Diell
Dibër 18/27 Diell re
Durrës 22/33 Diell
Tiranë 22/35 Diell re
Elbasan 23/35 Diell re
Berat 18/35 Diell re
Vlorë 21/33 Diell re
Korçë 17/27 Diell re
Gjirokastër 18/35 Diell re
Sarandë 20/32 Diell

 

 /e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.