Rukie Cenollari pas përfundimit të studimeve të larta, punësohet pasi aplikon tek Zyra e Punës Kuçovë

TIRANË, 23 korrik /ATSH/ Rukie Cenollari pas aplikimit pranë Zyrës Vendore të Punësimit në Kuçovë u punësua pranë një subjekti.

Rukie Cenollari përfundoi arsimin e lartë dhe Masterin për Administrim Publik.

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka bërë të ditur se pas regjistrimit pranë Zyrës së Punës Kuçovë si punëkërkuese e papunë u realizua ndërmjetësimi i saj në punë si Specialiste Shërbimi, pranë një subjekti privat.

Modernizmi i Zyrave të Punës ka mundësuar shërbim më të mirë për qytetarët. /a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.