Poliklinika e re e Vlorës, gati në pak ditë

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ – Për pak ditë nis shërbimi në Poliklinikën e rehabilituar dhe të mirëpajisur për të ofruar shërbime me standarde për qytetarët e Vlorës.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e cila njofton se poliklinika e re e Vlorës është gati për pak ditë.

Poliklinika e qytetit të Vlorës është transformuar në një qendër moderne mjekësore jo vetëm sa i takon infrastrukturës, por edhe pajisjeve mjekësore.

Rehabilitimi i plotë i kësaj poliklinike në qendër të Vlorës, u bë për shkak të kushteve të papërshtatshme të ofrimit të shërbimit. Sipas Manastirliut, rehabilitimi ka mundësuar kushte më të mira pune për stafin mjekësor, por mbi të gjitha standard të ri shërbimi për qytetarët. /z.tosku/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.