FOTO/ Festivali i Kanës 2019, yjet shkëlqyen në tapetin e kuq

TIRANË, 15 maj /ATSH/ – Nisi pasditen e së martës nata e parë e edicionit të 72-të të Festivalit më të rëndësishëm të kinematografisë botërore që realizohet në Kanë.

Për 11 ditë Riviera Franceze do të presi me mijëra personalitete të njohur botërorë, aktorë, regjisorë, stilsitë, fotografë e emra të njohur të artit e politikës për të ndjekur eventin më të rëndësishëm të filmit.

Në çelje të natës së parë, yje të njohur të kinematografisë parakaluan tapetin e kuq, me veshje elegante teksa fotografoheshin nga fotografë të ndryshëm.

Ja disa prej veshjeve më të spikatura në Kanë 2019:

 

/a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.