Parashikimi i motit, 12 maj 2019

TIRANE, 12 maj/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Përgjatë orëve të vona të mbrëmjes në ultësirën perëndimore dhe jugperëndim reshjet me intensitet deri edhe të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Verilindje 5-25 m/sek, erë me rrahje dhe intensive duke u pasuar nga një valëzim i forcës 3-5.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/19 Re shi
Kukës 12/20 Re shi
Lezhë 14/19 Re shi
Dibër 10/16 Re shi
Durrës 15/20 Re shi
Tiranë 14/21 Re shi
Elbasan 14/21 Re shi
Berat 13/22 Re shi
Vlorë 15/20 Re shi
Korcë 9/17 Re shi
Gjirokastër 10/21 Re shi
Sarandë 15/20 Re shi

 

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.