Parashikimi i motit, e shtunë, 20 prill 2019

TIRANË, 20 prill /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë. Në mbrëmje vranësirat mbeten prezente në bregdetin jugperëndimor.

Mjegull/mjegullinë lokale. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperendim 1-10 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/23 Diell re
Kukës 7/21 Diell re
Lezhë 13/23 Diell re
Dibër 4/18 Diell re
Durrës 11/22 Diell re
Tiranë 8/24 Diell re
Elbasan 8/23 Diell re
Berat 6/24 Diell re
Vlorë 9/22 Diell re
Korcë 3/16 Diell re
Gjirokastër 3/23 Diell re
Sarandë 10/22 Diell re

 /e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.