AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/04/2019

FRANCË – Java e 23-të rradhazi e mobilizimit kombëtar të jelekverdhëve.

BEOGRAD – Manifestim i opozitës kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

KAJRO – Referendum për zgjatjen e presidencës së Sissit.

PARIS – Mbrëmje në televizionin France 2 për të bërë thirrje për dhurime për rindërtimin e Notrë-Dam në Paris.

TORINO – “Juventusi” mund të marrë titullin e tetë rradhazi në rast barazimi ose fitoreje përballë “Fiorentinës”.

MANÇESTER – Ndeshje thelbësore për titullin në Angli mes “Mançester Sitit” dhe “Totenhemit”, ku “Siti” përpiqet t’i marrë vendin e parë “Liverpulit”. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.