AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16.4.2019

ROMË (Itali) – Lideri i ri i partisë demokratike (qendra e majtë), Nicola Zingaretti takim me mediet e huaja.

SPANJË – Fushatë elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 28 prillit.

ACHKHABAD (Turkmenistan) – Vizitë e presidentit koreano-jugor, Moon Jae-in.

ITALI – Paraqitja e listave të kandidatëve për zgjedhjet europiane.

STRASBURG (Francë) – Debat për Brexit me pjesëmarrjen e Donald Tusk, president i Këshillit Europian.

LONDËR (Britani e Madhe) – Të dhënat e papunësisë për muajin shkurt.

LONDËR (Britani e Madhe) – Kisha e Anglisë dërgon një mesazh solidariteti pas zjarrit që përfshiu Katedralen e Notre-Dame në Paris.

PARIS (Francë) – Del në ankand skeleti i dinosaurit të Jurasikut.

STRASBURG (Francë) – Jean-Marie Le Pen i jep lamtumirën Parlamentit Europian dhe jetës politike.

UASHINGTON (SHBA) – Negociata tregtare midis SHBA-së dhe Japonisë.

MOSKË (Rusi) – Takim Rusi-Liga Arabe. / /v.b/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.