FRANCË – Zjarr në katedralen e Notrë Dam në Paris

PARIS, 15 prill /ATSH-AFP/ – Një zjar ra gjatë ditës së sotme në katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, që me shumë mundësi ka lidhje me punimet që po zhvillohen për rinovimin e godinës, njoftuan zjarrfikësit.

Sipas zjarrfikësve, zjarri, rrethanat dhe dëmet e të cilit ende nuk janë përcaktuar, ra në papafingo të katedrales, monumenti historik më i vizituar në Europë.

Sipas zëdhënësit të Notrë Dam, zjarri ra rreth orës 16:50 GMT. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.