AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/04/2019

FINLANDË – Zhvillohen zgjedhjet legjislative.

SHBA – Shfaqet premiera e sezonit të tetë të “Game of Thrones” në HBO, seriali më i ndjekur i të gjitha kohëve.

SAUTH BEND (SHBA) – Demokrati Pete Buttigieg, një yll në rritje në garën për presidencialet amerikane, do të shpallë formalisht kandidaturën e tij në qytetin Sauth Bend ku ai është kryetar bashkie.

PARIS – Mbahet edicioni i 43-të i Maratonës së Parisit.

SHANGHAI – Zhvillohet Çmimi i Madh i 1000-të në historinë e Formula 1.

VILLENEUVE-D’ASCQ (Francë) – PSG-ja do të marrë titullin e tetë si Kampion i Francës në futboll në historinë e saj në rast fitoreje (apo barazim) në fushën e Lilës. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.