Madonna e ftuar nderi në Eurovizion

TIRANË, 9 prill /ATSH/ – Madonna do performojë dy këngë në Eurovizion muajin e ardhshëm.

Ikona e popit do arrijë më shumë se 180 milionë shikues gjatë kohës që do dalë në skenën e Tel-Avivit më 18 maj.

Kjo do të jetë performanca e katërt e superstarit në vendin mikpritës të këtij viti, pas koncerteve në 1993, 2009 dhe 2012. Sipas medieve lokale pamja e Madonnës do kushtojë rreth 1 milion dollarë. /a.a//a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.