FOTO/ Modelet e fustaneve, kryefjala e sezonit pranverë-verë 2019

TIRANË, 27 mars /ATSH/ – Viti i kaluar ishte sigurisht “viti i fustaneve”, por falë trendeve të paracaktuara të kësaj pranvere, dëshira e vajzave të fiksuara pas fustaneve do të plotësohet pasi ato do të vazhdojnë të kenë vendin e tyre në trendet që do të parakalojnë këtë vit.

Shumë nga tendencat kyçe të fustaneve nga viti i shkuar do të vijojnë të mbeten në modë edhe përgjatë këtij sezoni, dhe këtu i referohemi fustaneve me print leopardi, fustaneve të tejdukshme, apo atyre me lule e fruta.

E megjithatë në mesin e tyre do të ketë vend për të kombinuar printet dhe modelet e reja që do të jenë më në modë këtë vit.

Ja disa nga modelet që do na shoqërojnë gjatë pranverë-verë 2019:

1- Fustanet e mbrëmjes: fjongo të mëdha, linja elegante, të shkurtra e një rikthim në vitet ‘80;

2- Përplasje printesh;

3- Fustanet e tejdukshme;

4- Printet artistike;

5- Print leopardi;

6- Fustani stil bohemian;

7- Fustanet vintage: rikthim te stili i fustaneve ‘prairie’.

/a.a/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.