AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23.3.2019

ISLAMABAD (Pakistan) – Paradë ushtarake për përvjetorin e Republikës Islamike.

PEKIN – Forumi i Zhvillimit, në prani të emrave të mëdhenj të biznesit.

ISLAMABAD (Pakistan) – Vizitë e kryeministrit malajzian, Mahathir Mohamad.

LONDËR – Manifestim në mbështetje të një referendumi të ri për Brexit

FRANCË – E shtuna e 19-të e mobilizimit kombëtar të jelekverdhëve.

ROMË  – Kryeministri Giuseppe Conte pret presidentin kinez, Xi Jinping.

PALERMO – Vizitë private e presidentit kinez, Xi Jinping.

BARCELONË – Manifestim kundër partisë së ekstremit të djathtë, Vox.

BEOGRAD – Manifestim kundër presidentit, Aleksandar Vuçiç.

MILANO – 100-vjetori i krijimit të lëvizjes fashiste italiane të Benito Musolinit.

PARIS – Ekspozita për faraonin Tutankhamon.

BEJRUT (Liban) – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.