AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22.3.2019

BOTË- Dita Botërore e Ujit.

STAMBOLL (Turqi) – Takim i OCI-së në Stamboll pas sulmit ndaj dy xhamive në Christchurch.

BEOGRAD (Serbi) – 20 vjetori i bombardimeve të NATO-s mbi Serbinë.

ÇIKAGO (SHBA) – Pritet të dalë para drejtësisë këngëtari i rrymës R&B R Kelly me akuzën për ngacmim seksual ndaj të miturve.

PALM BEACH (SHBA) – Trump pret në takim liderët e Haitit, Xhamajkës, Sainte-Lucie,Bahamas dhe Republikës Dominikane./ / v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.