AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19.3.2019

DUBLIN (Irlandë) – Vizitë e presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk përpara një samiti të BE-së në fokus  Brexit.

MOSKË (Rusi) – Shefi i diplomacisë algjeriane pret në takim homologun rus.

GJENEVË (Zvicër) – Takimi i parë i komitetit të ekspertëve të OBSH-së për gjenocidin.

BERLIN (Gjermani) – Nis tenderi për dhënien e tregjeve të 5G-së në Gjermani, në sfondin e polemikave për pjesëmarrjen e kompanisë kineze ‘’Huawei’’.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi për të drejtat e njeriut në Venezuelë me zëvendëssekretarin amerikan të Shtetit për Çështjet ndëramerikane.

Krtsanisi (Gjeorgji) – Kaukaz: Nisin manovrat e NATO-s.

FRANCË – Delegacioni ndërministror për luftën kundër racizmit dhe antisemitizmit dhe urretje anti- LGBT organizon Javën e arsimit dhe nismën kundër racizmit dhe antisemitizmit 2019.

UASHINGTON (SHBA)  – Donald Trump pret në Shtëpinë e Bardhë homologun brazilian, Jair Bolsonaro.

UASHINGTON (SHBA) – Takim i Komitetit të politikës monetare të FED-it./ /v.b/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.