Parashikimi i motit, e shtunë 16 mars 2019

TIRANË, 16 mars /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, me përjashtim të vranësirave të pakta kalimtare mbi relievet malore.

Era do të fryjë nga kuadranti i Jugut me shpejtësi 1-10 m/sek. Mjegull/mjegullinë në orët e para të mëngjesit.

 Temperaturat parashikohen:    

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/20 Diell
Kukës 3/17 Diell
Lezhë 6/21 Diell
Dibër 2/15 Diell
Durrës 7/21 Diell
Tiranë 8/22 Diell
Elbasan 7/22 Diell
Berat 6/22 Diell
Vlorë 7/21 Diell
Korçë 1/14 Diell
Gjirokastër 5/21 Diell
Sarandë 8/22 Diell

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.