AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/03/2019

PARIS – Manifestime ndërkombëtare për ugjencën klimatike nën moton “Qytetarë për Klimën”.

SANDËRLEND – Fillon një marshim i mbështetësve për daljen nga BE-ja në të gjithë Anglinë dhe do të mbërrijë në Londër më 29 mars, data e parashikuar për Brexit.

FRANCË – Mobilizimi i javës së 18 i jelekëverdhëve, duke shënuar kështu katër muaj manifestime.

MADRID – Manifestime kundër procesit të krerëve indipendentistë katalanas.

DOVER – Fjalim i ish-zëvendëspresidentit, Joe Biden, kandidat i mundshëm për presidencialet amerikane 2020. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.