Parashikimi i motit, e enjte 14 mars 2019

TIRANË, 14 mars /ATSH/ – Moti ditën e sotme parashikohet kryesisht i vranët në të gjithë territorin.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshje shiu pritet të riaktivizohen pas orës 06:00 fillimisht me intensitet të dobët e në mesditë e pasdite reshjet fitojnë intensitet deri mesatar.

Reshjet do të jenë të herëpashershme dhe gjatë gjithë ditës. Në lartësitë mbi 300-400 metra në verilindje-lindje e në lartësinë mbi 500-600 jug-juglindje reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet deri mesatar.

Në mbrëmje reshjet e shiut dhe të borës ndërpriten në të gjithë territorin.

Era do të fryjë nga kuadranti i Jugut me shpejtësi 2-15 m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

 Temperaturat parashikohen:   

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/13 re shi
Kukës 3/10 re shi  bore
Lezhë 6/14 re shi
Dibër -1/9 re bore
Durrës 5/14 re shi
Tiranë 5/15 re shi
Elbasan 7/15 re shi
Berat 1/15 re shi
Vlorë 5/13 re shi
Korçë 0/7 re  bore
Gjirokastër 5/16 re shi
Sarandë 7/16 re shi

 

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.