AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/03/2019

BUKURESHT – Vizitë e kryenegociatorit për Brexit, Michel Barnier, në kuadër Samitit të Rajoneve dhe Qyteteve të BE-së.

STRASBURG – Parlamenti Europian voton për hapjen e negociatave tregtare mes BE-së dhe SHBA-së.

BRUKSEL – Jens Stoltenberg prezanton raportin vjetor të NATO-s në lidhje me situatën e Aleancës që feston 70-vjetorin.

UASHINGTON – Donald Trump pret kryeministrin irlandez, Leo Varadkar.

UASHINGTON – Senati amerikan voton mbi një rezolutë që kundërshton “urgjencën kombëtare” për murin në kufij me Meksikën të dekretuar nga Donald Trump.

UASHINGTON – Dëgjesë e sekretarit të Thesarit, Steven Mnuchin në lidhje me buxhetin para një komisioni të Kongresit.

MOSKË – Vladimir Putin merr pjesë në një mbledhje të Unionit rus të Industrive dhe Sipërmarrjeve./G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.