Parashikimi i motit, 13 mars 2019

TIRANË, 13 mars/ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim me shpejtësi 20-25 m/s dhe dallgëzim të forcës 4-5. Mjegull / mjegullinë në orët e para të mëngjesit në zonat luginore.

Temperaturat parashikohen:    

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 1/13 Diell
Kukës -4/7 Diell
Lezhë 1/12 Diell
Dibër -6/2 Diell
Durrës 2/14 Diell
Tiranë 3/15 Diell
Elbasan 3/14 Diell
Berat 2/15 Diell
Vlorë 3/15 Diell
Korcë -5/6 Diell
Gjirokastër 0/16 Diell
Sarandë 3/16 Diell

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.