LONDËR – Deputetët britanikë kundërshtojnë një Brexit pa marrëveshje

LONDËR, 13 mars /ATSH-AFP/ – Deputetët britanikë hodhën posht sot në mbrëmje me shumë të drejtë mundësinë për një Brexit pa marrëveshje, në një votim që i hap rrugën kërkesës për një shtyrje të daljes nga BE-ja.

Një ditë pas kundërshtimit të marrëveshjes për largim të arritur nga kryeministrja Theresa May me Brukselin, 312 deputetë votuan kundër një Brexit pa marrëveshje ndërsa 308 pro. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.