FUTBOLL – Ronaldo kualifikon “Juventusin” me një tripletë

TORINO, 12 mars /ATSH-AFP/ – Kristiano Ronaldo i mrekullueshm! I mundur 2-0 në transferët, “Juventusi” arriti të kualifikohet sot në Toriono për çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke mundur “Atletikon” 3-0 falë një triplete të yllit të saj portugez.

Ronaldo shënoi një gol pjesën e parë në minutën e 27-të. Dyfishoi rezultatin në minutën e 48-të në pjesën e dytë, ndërsa golin e kualifikimit e shënoi nëpërmjet një 11-metërsh në minutën e 86-të. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.