Parashikimi i motit, e diel 10 mars 2019

TIRANË, 10 mars/ ATSH/ Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura të përqendruara në pjesën Veriperëndimore dhe qendër të vendit. Vranësirat në këto zona do të shoqërohen me reshje shiu në formë pikash deri në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-10m/sek e përgjatë vijës bregdetare deri 15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 3-4 me lartësi vale 1.2-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:      

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/19 Diell re
Kukës 7/20 Diell re
Lezhë 8/19 Diell re
Dibër 3/17 Diell re
Durrës 9/19 Diell re
Tiranë 9/21 Diell re
Elbasan 9/21 Diell re
Berat 5/21 Diell re
Vlorë 8/21 Diell re
Korcë 5/19 Diell re
Gjirokastër 3/21 Diell re
Sarandë 10/20 Diell re

 

/j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.